Bizden ve sektörden güncel haberler

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından olan Instagram; yeni görüntülü arama özelliğini ve bunun yanı sıra pandemik hastalık COVID-19 için getirdiği yeni özellikleri duyurdu.

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Instagram hazırladığı bir blog gönderisi ile dünyayı etkisi altına alan pandemik hastalık COVID-19 kapsamında geliştirdiği yeni özellikleri kullanıcılarına duyurdu.

Görüntülü arama özelliğini tanıtan Instagram, bu özellik ile kullanıcılarının birden fazla kişiyle aynı anda görüntülü sohbet etmesini sağlıyor.

Bu özelliği kullanmak isteyenlerin ise, “Direct” gelen kutusundaki video sohbet düğmesine basması yeterli olacak. Sohbet esnasında arkadaşlarınızla birlikte kaydettiğiniz ya da beğendiğiniz gönderilere bakma şansı yakalarken, video aramasında sol alt köşede yer alan düğmeye basarak fotoğraf ile videoları görüntüleyebileceksiniz.

KORONAVİRÜSE KARŞI “DESTEK OL” BUTONU

Instagram ayrıca, bütün dünyayı etkisi altına alan pandemik hastalık koronavirüs salgınında kitlesine destek olmak için bağış yap butonunu yayına aldığını da açıkladı. Bu özellik ile insanlar; şirket, sağlık ve yardım organizasyonlarına hızlıca destek olabilecekler.

KULLANICILARI KORUMAK İÇİN YENİ ADIMLAR

İnternet üzerindeki yanlış ve yalan bilgi akışını önleyerek insanları bu anlamda koruyabilmeyi amaçlayan Instagram moderasyon konusunda önemli adımlar atarak, sağlık kurumu olmayan COVID-19 hesaplarını önerilenlerden kaldırdığını açıkladı. Ayrıca doğrulama organizasyonlarının şikayet ettiği içeriklerin akış ve keşfet bölümüne düşmesini engellemek için puanlarını düşürüyor.

Son olarak uygulamanın, yüz maskesi dahil olmak üzere medikal ürünlerin reklamını ve tanıtımını engellediğini de ekleyelim. COVID-19 ile ilişkili AR filtrelerinin aranması da uygulamadan kaldırılmış durumda.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.