Bizden ve sektörden güncel haberler

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarının başında gelen Super Bowl bu yıl da milyonlarca liralık reklam ekonomisine zemin oldu. THY’den Facebook’a birçok marka, saniyeler içerisinde televizyonda görünebilmek için milyonlarca dolarlık harcama yaptı.

ABD’de gerçekleştirilen en önemli spor organizasyonu olan Amerikan Futbol Ligi’nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi Super Bowl milyarlarca dolarlık ekonomisiyle bu sene de dikkat çekti. Maçın devre arasında Shakira ve Jennifer Lopez’in de sahne performansıyla ilgi çektiği gecede markalar reklamlar için milyonlarca dolarlık harcama gerçekleştirdi.

1 DAKİKA REKLAM 10 MİLYON DOLAR 

 Televizyon canlı yayınlanan Super Bowl’a reklam vermek isteyenler 30 saniye için 5.6 milyon doları gözden çıkardı. Milyonlarca kişi tarafından canlı olarak takip edilen müsabakada 60 saniyelik reklam için ise en az 10 milyon dolar ödeniyor.

Yayınlandığı süre içerisinde yeme-içmede de rekorların kırıldığı ve araştırmaya göre kişi başı ortalama 69 dolarlık gıda harcaması yapıldığı açıklandı.

Evinde Super Bowl partisi verenler için ise bu harcama ortalama 174 dolara çıkıyor. Aynı araştırmada verilen diğer bir veriye göre ise bu partilere katılanların yüzde 19’u ertesi gün işine gitmiyor.

THY REKLAMLARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Türk Hava Yolları da NFL şampiyonunun belirlendiği gece için; Nico Perez Veiga’nın yönetmenliğini yaptığı özel bir reklam filmi hazırladı.  “Step on Earth” (Dünyaya adım at) isminin verildiği reklam filmi büyük ilgi gördü.

CHEETOS GECENİN YILDIZLARINDAN OLDU!

Bu yılki Super Bowl reklamlarının yıldızlarından birisi de rap müzik sanatçısı MC Hammer’lı “Cheetos Can’t Touch This” reklamı oldu.

FACEBOOK DA REKLAMLARDA!

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan sosyal platform Facebook, her şey ile ilgili grupların ve insanların buluştuğu yer olarak kendilerini öne çıkardıkları reklam filmi ile Super Bowl’da yer aldı.

TRUMP’TAN 10 MİLYON DOLARLIK REKLAM

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan futbolunun dev finaline reklam verenler arasında yer aldı. Trump 30 saniyelik reklam filminde, kendi yönetiminde ülkeyi daha müreffeh ve daha güvenli bir hale getirdiğini savundu. 60 saniyeyi bulan iki reklam, ABD Başkanı’na 10 milyon dolara mal oldu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.