Bizden ve sektörden güncel haberler

Kurumsal ajansları ve hizmet almak isteyen markaları bir araya getiren platform Edvido’nun açıkladığı verilere göre; firmaların sosyal medya yönetimi ve Instagram odaklı reklam kampanyalarına yoğun ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Peki siz markanızı doğru konumlandırdınız mı?

Dijital pazarlama verilerinin de paylaşıldığı trendlerde firmaların, marka bilinirliğini ve satışlarını arttırmak amacıyla sosyal medya ajanslarına olan taleplerinin artışta olduğu görüldü.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İLK SIRADA

Yayınlanan verilere göre; en çok sosyal medya alanında hizmet almak için dijital ajans aranıyor.  Marka ihtiyaçlarını analiz etmek için gelen kullanıcılardan brief alan platform; toplam brief sayısının yüzde 23’ünün Sosyal Medya kategorisinde oluşturulduğunu, ardından eş paya sahip yüzde 13’lük dilimlerde Mobil Uygulama ve Dijital Reklam’ın bu kategoriyi takip ettiğini açıkladı. Markanızı sosyal medya mecralarında doğru konumlandırma, içerik oluşturma, reklamları yönetme, analiz ve raporlama hizmetleri hakkında bilgi almak ve satışlarınızı arttırmak için Proaktif İletişim Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.

İLK SIRADA E-TİCARET VAR!

Brief oluşturan markaların sektörel bazlı dağılımına bakıldığında e-ticaret ilk sırada geliyor. Onu sırasıyla; tekstil, sağlık, yazılım ve yiyecek sektörü takip ediyor. Sonrasında da sigorta, tarım, hukuk, emlak sektörleri sıralanıyor. Sektörel dağılım, pazarlama ihtiyaçlarıyla orantılı olarak dijital dönüşüme yatırım yapan sektörleri ön plana çıkarıyor.

AYLIK BÜTÇE 5-10 BİN TL

Firmaların projeleri için ayırdığı aylık bütçe 5-10 bin TL arasında değişiyor. Burada karşımıza çıkan dikkate değer bir diğer veri ise yüzde 37 oranında kullanıcının almak istediği hizmete ayıracağı bütçeden emin olmaması. Firmalar çoğunlukla tecrübeli ve uygun fiyatlı bir ajansla çalışma eğilimindeler. Bu verilere göre butik ajansların köklü ajanslardan daha çok talep görmesi de bu noktada ilgi çekiyor.

PROAKTİF İLETİŞİM AJANSI ile SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Markanızın, nüfusu giderek artan dijital dünyada doğru konumlandırılmış bir şekilde sosyalleşerek var olması ve büyümesi için Proaktif İletişim Ajansı size hizmet eder.

Marka iletişim danışmanlığı, sosyal medya yönetimi, içerik geliştirme, web sitesi tasarımı ve daha fazla konuda bilgi veya hizmet almak için bizi arayabilirsiniz…

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.