Bizden ve sektörden güncel haberler

SEO NEDİR, SİTENİZ İÇİN NEDEN GEREKLİDİR?

İnternetin dünya üzerinde bu derece yayılması tüketici alışkanlıklarını değiştirmesinin yanı sıra, üretim ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşların internet pazarlamasına büyük önem vermesini adeta mecbur kıldı.

İnternetteki bu gelişim ve yaygınlaşma ivmesinin devam etmesiyle birlikte e-ticaretin, geleneksel ticaretin önüne geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

TÜKETİCİ ALIŞKANLIKLARI “GOOGLE” DİYOR!

Ticaretin sanal ortama kaymasıyla birlikte tüketiciler artık satın alma ve ürün araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Özellikle aynı sektörde bulunan markalar arasında yoğun bir rekabetin yaşandığı arama motorlarında üst sıralarda yer almak hayati önem taşımaya başladı. Geçtiğimiz yıl yayınlanan arama motorları istatistiklerinde; mobil aramaların ise 96’sı, masaüstü aramaların ise %74’ü Google kullanılarak gerçekleştirildiği aktarıldı.

GOOGLE’DA ÜST SIRALARDA YER ALMAK NEDEN ÖNEMLİ?

İnternet üzerinden ürün veya hizmet arayan kullanıcıların davranışları incelendiğinde çok büyük bir kısmı yalnızca ilk sayfada yer alan siteleri ziyaret etmektedir. Aramaya devam ederek ikinci sayfaya geçenlerin oranı çok düşüktür. Bu da doğal olarak arama motorlarında ilk sayfada, hatta ilk sıralarda, çıkmanın önemini arttırdı.

45 MİLYON İNSANIN GEÇTİĞİ CADDEDE MAĞAZA AÇMAK!

Pazarlamak istediğiniz ürün veya hizmet her ne olursa olsun Türkiye pazarında çok önemli bir yere sahip olan Google’ı görmezden gelmeniz firmanızın geleceği için pekiyi sonuçlar getirmeyecektir. Siteniz için SEO çalışması yaparak Google’da üst sıralarda yer almak, milyonlarca potansiyel müşterinin geçtiği bir caddede mağaza açmakla neredeyse eş değerdir. Türkiye’deki internet kullanıcıları arasında yaklaşık 45 milyon kişinin bulunduğu bir mecraya girmek ve orada üst sıralarda yer almaya çalışmak şirketlerin hedefleri arasında olmalıdır.

SEO NE İŞE YARAR? SİTENİZ VE MARKANIZ İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

Düzenli SEO çalışması yaparak sitenizin Google’da üst sıralarda yer almasının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Sizin sektörünüzle ilgili ürün veya hizmet almak için arayışta olan potansiyel müşterilere direkt ulaşmanızı sağlar.
  • Arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanız sitenizin çok daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayarak günlük ziyaretçi sayınızın artmasına katkı sağlar.
  • Marka bilinirliğini ve itibarını arttırarak, reklam maliyetlerine göre daha ucuz bir tanıtım yapmanıza yarar.
  • Mevcut müşterilerinizi elinizden kaçırmamanıza yarar.
  • Arama motorları daha iyi tanır ve sitenizin indekslenen sayfa sayısı önemli düzeyde artar.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ…

Ürün veya hizmetinizle ilgilenen doğru hedef kitleye ulaşmak, siteniz için SEO çalışması yapmak, konuyla ilgili daha fazla bilgi ya da yardım almak için bize hemen ulaşabilirsin.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.