Bizden ve sektörden güncel haberler

Günümüz teknolojileriyle birlikte internet kullanımının oldukça yaygınlaşması ve pazarlamanın büyük bir kısmının dijitale kayması ile web site sahipleri bu ortamda var olarak ürün veya hizmetlerini ziyaretçilerine en doğru ve basit şekilde göstermeyi hedefliyor. Kullanıcıların değişen alışveriş alışkanlıkları, sosyal mecraların etkisi ve değişen pazarlama stratejileri web sitesi sahiplerini elindekilerle maksimum fayda sağlamanın yollarını aramaya itiyor. Ve tam da burada A/B Testi devreye giriyor…

A/B TESTİ NEDİR?

Dijital pazarlamada büyük önemi olan A/B Testi; web sitenizde ve uygulamanızda bulunan herhangi bir bölümün (İçerikleriniz, satış sayfalarınız, butonlarınız, reklamlarınız, yazılı ve görsel içerikleriniz vb.) farklı versiyonlarını denemenize imkan sunar. Ziyaretçileriniz üzerinde yaptığınız bu test ile kullanıcı ve müşterilerinizin hangisini daha çok tercih etmeye eğilimli olduğunu anlayarak ürününüzden maksimum performans elde edebilirsiniz.

A/B TESTİNİ NEDEN YAPMALISINIZ, NE İŞİNİZE YARAR?

A/B Testinin ana amacı kullanıcı deneyimi ve memnuniyetidir. Gerçek kullanıcılarla yapılan bu testler mevcut imkanlarla performansınızı en üst düzeye taşımanız için gereklidir. Web sitenizin ürün ve/veya hizmet sıralanması, kullanıcı deneyimi, renkleri, öne çıkartılacak ürünleri, kampanya tercihlerinin tek bir doğrusu yoktur. Bunlar size ulaşan kullanıcının demografik yapısı ve alışkanlıklarına göre değişkenlik gösterir. Dijital pazarlamanın en büyük avantajlarından biri olan A/B Testi ile ölçümlerde bulunabilir ve sonucuna göre stratejilerinizi belirleyebilirsiniz.

İnternet sitenizin sadece Google AdSense gelirleriyle ayakta durduğunu düşünün. Bu internet sitesine uygulayacağınız A/B testi ile en iyi reklam yerleşimini yakalayarak, ziyaretçilerin ilgisini çekebilir ve reklam gelirlerinizi inanılmaz ölçüde arttırabilirsiniz.

A/B TESTİ NASIL YAPILIR?

Test öncesinde doğru bir planlama yaparak, hangi çalışma veya bölüm için A/B Testi uygulanacağının karar vermelisiniz. Ardından varyasyonları hazırlayarak planlanan zaman dahilinde gösterime sokmalısınız. Bu testleri hayata geçirmek için herhangi bir yazılma ihtiyacın olmasa da sonrasında analiz etme ve doğru hamleleri yapabilmek adına bazı programlara ihtiyacınız olabilir.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ…

Sitenizin ya da uygulamanızın mevcut haliyle en yüksek performansı alarak gelirinizi arttırmak ve daha çok ziyaretçinin ilgisini çekmek için A/B testi biçilmiş kaftandır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi ya da yardım almak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.